Pročistěte si tělo

Přicházející jarní období by nás mělo motivovat k tomu, abychom pro sebe něco udělali. Můžeme třeba začít jarní detoxikací. Náš organismus to jistě ocení. Tělo si musí poradit se špatným stravováním, negativními vnějšími vlivy. Detoxikaci bychom měli provádět pravidelně. Přesto, že tělo všech nežádoucích látek nezbavíme, pročištění mu určitě prospěje. Očistná kůra pomůže k ozdravení všech vnitřních orgánů. Přílišné zatížení organismu negativními vlivy vede k onemocněním.

smoothie

Každý jsme jiný, a tak každému organismu bude svědčit jiný způsob detoxikace. Můžete vyzkoušet půst. Pokud nejste zvyklí, nezačínejte pro tělo drastickým způsobem, a to absolutním půstem. Přijatelnější budou jednodenní nebo vícedenní odlehčovací dny. Odlehčovací dny nemusíte provozovat pouze v období detoxikace. Tělo ocení tyto dny alespoň několikrát za měsíc. V odlehčovacích dnech si vyberte jeden druh potraviny. Vyzkoušejte třeba jablka. Ať si vyberete jakýkoli druh ovoce nebo zeleniny, nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Vypijte každý den alespoň 2 l čisté vody. Sáhněte po neperlivé vodě. Vynechte sladké limonády. Popíjet můžete i neslazený bylinkový čaj. Prospěšné vám budou ovocné a zeleninové šťávy.

pampelišky

Oblíbená smoothie můžete připravit také z bylinek. Šťávy můžete pít ředěné nebo neředěné. Ty mohou na některé osoby působit lehce projímavě. Při detoxikaci těla byste neměli zapomínat na bylinky. K očistě jater si vyberte pampeliškové listy. Až půjdete na procházku utrhněte si list pampelišky a sežvýkejte ho. Listy můžete přimíchat do zeleninových šťáv, zmírní se jejich hořkost. Do smoothie je vhodná řeřicha, ptačinec žabinec a především kopřiva, ze které si připravte detoxikační čaj. Vhodné jsou všechny mladé výhonky bylin. Mladé lístky můžete přidávat do zeleninových salátů. Bylinky jsou zdrojem vitamínů a minerálů, draslíku i železa.