Vyberte si správně novou lednici – Nad čím byste měli zapřemýšlet?

Lednice je praktickým spotřebičem a pro domácnost i nezbytným. Jak jinak bychom uchovávali chlazené potraviny, že? Vybíráte lednici novou? Jak na to? 

Vyberte si správně novou lednici – Nad čím byste měli zapřemýšlet? 

Zdá se, že výběr lednice je v podstatě hračka. Stačí vybrat model, který se vám líbí, samozřejmě v přijatelné cenové kategorii a můžete si ji odvézt domů. Jenže tak snadné to není nebo by spíše nemělo být. Lednice je totiž spotřebičem, který jede prakticky nonstop a nikdy se nevypíná. Navíc je hodně na očích a slouží nám každý den. Je tedy důležité vybrat lednici se správným výkonem, která je ideálně velká a má i slušný design. Co všechno je podstatné při výběru nové lednice? 

bílá lednice

Kam s lednicí? 

Lednici ale samozřejmě nemusíte pořizovat jen domů. Nová lednička se hodí také na chalupu, do práce, do dílny a podobně. Dle toho, kam lednička půjde, je dobré zvolit si vhodnou velikost. Do malého bytu, na chatu či chalupu nebo do kanceláře v práci se vám bude hodit malá lednička, která je skladná a i cenově výhodná. Naopak domů obvykle potřebujeme co největší ledničku a nejlépe takovou, která je kombinovaná s mrazákem. Koneckonců, takovou lednici má většina z nás doma. 

kombinovaná lednička

Tohle zvažte velmi dobře 

Ano, velká lednice s mrazákem je asi nejpraktičtější, zatímco v horní části si můžete uchovávat všechny chlazené potraviny, tak dole máte praktický mrazák. Všechno je pohromadě a takovou lednici obvykle nalezneme v každé domácnosti. Chladničky kombinované mohou mít i mnoho funkcí, šetří místo a hodí se do každé domácnosti i pro rodiny s dětmi. Obvykle do nich totiž opravdu dá člověk všechno potřebné. Dnes je ale možné na trhu najít i ledničky opravdu chytré, s řadou doplňkových funkcí, s nápojovým automatem nebo výrobníkem ledu. Lze si vybrat i vhodný model dle designu, ledničky už nemusí být totiž jen klasicky bílé, jak je všichni známe. 

Nejdůležitější je ale výkon a energetický třída. Jelikož lednička je skutečně tím spotřebičem, který je v elektřině zapojený neustále, je nutné vybírat takový model, který má výhodnou energetickou třídu a nespotřebovává tak příliš moc energie.