Zábavná věda

Kdo by neměl rád vědu? Teď myslím, že věda nás pohání vpřed. Vždyť je tolik škol, kde se dá studovat nějaká věda. Zajímá vás věda? Je tady toho hodně. Už jako malé dítě jsem se moc zajímala o vědu. A hlavně o tom, jak vznikl vesmír. Co je to vlastně vesmír? To je opravdu velká věda. A proto abych to všechno pochopila, tak jsem si koupila hodně knih o vědě. Věda byla můj koníček. A proč by taky ne. Protože můj dědeček ten je vědec. Jako malé dítě jsem se velmi zajímala o všechno kolem co se kde děje. Proč mravenci lezou, proč ptáci létají, proč televize funguje? To všechno je věda. A co bychom bez vědců my lidé dělali? Vždyť můžeme vědcům jenom děkovat. Nám vědci pomohli zbavit se některých nemocí. A taky díky vědcům máme léky a další potřebné věci.

Věda je zajímavá obor.

A co věda dále obsahuje? Tak například všechno, co třeba denně používáte, například sporák nebo televizi? To všechno je taky věda a myslím, že bez vědy bychom nebyli na tom tak dobře, jak jsme na tom dnes. Věda je taky velmi důležitá ve všech oborech. Vždyť i díky vědě máme jíst. Co bychom bez vědy dělali, kdyby vůbec nebyla? To by mě taky zajímalo, a navíc jsem velmi ráda, že i můj syn se velmi zajímá o vědu. Syna taky zajímá vesmír, stejně tak jako mě. Můj syn se mě často ptá, kolik je hvězd. Jenže jak já to můžu vědět To je taky věda. Ale myslím, že žádná věda nám taky neřekne, kolik je hvězd na nebi.

I lékařství je věda.

Anebo věříte na UFO? To by mě zajímalo. Já někdy na to věřím ale někdy zase ne. To je taky velká věda toto zjistit. Myslím, že je mnoho názorů na to, co existuje a co ne. A záleží na nás jenom čemu uvěříme. Já jsem taková, že se nemohu rozhodnout, čemu věřit a čemu ne. A jak jste na tom s vědou vy? Zajímá vás nebo necháváte věci plynout tak, jak jsou? Myslím, že by bylo pěkné, kdyby se lidé zajímali o vědu, alespoň trošku. Lidé by všechno lépe chápali.