Zábavné činnosti pro děti, když venku prší

Zabavit děti v domácím prostředí v době, kdy je venku sychravo, může být někdy oříšek. Děti však mají úžasnou fantazii, a rády se učí novým věcem. Proč se tedy nepustit do tvorby něčeho, co si budete moci později doma třeba i vystavit?

Keramika

Keramika je skvělá pro rozvoj jemné motoriky, a děti se při ní učí nejen vytvářet nové předměty, a převádět svoji představivost do 3d výtvorů, ale také je to skvělá zábava, a výrobky si poté můžete vystavit doma. Keramickou hlínu seženete v každém papírnictví, a zbytek věcí k tvorbě má každý doma. A jak se vůbec s keramickou hlínou pracuje? Podobně jako s plastelínou, jen s tím rozdílem, že hlína pomalu osychá, a proto by měla zůstávat v uzavřené nádobě. Pokud potřebujete dva kousky přilepit k sobě tak, aby držely i po zaschnutí, či vypečení, je potřeba použít speciální lepidlo zvané šlitr.

déšť za oknem

To vyrobíte tak, že dáte do nádoby kousek hlíny a trošku vody, v níž hlínu rozpustíte. Vyrobili jste si vlastní lepidlo, kterým k sobě přilepíte dva kousky keramické hlíny. Některé výrobky stačí nechat uschnout na vzduchu, jiné musíte vypéct. To záleží na tom, jakou hlínu jste si pořídili. Hotové výrobky můžete nabarvit, a přetřít lakem. U dětí začínejte s něčím jednoduchým, jako třeba výroba svícnu, sněhuláka, nebo hada. Postupem času lze přejít na náročnější tvoření.

tvorba keramiky

Obrázky z korálků

Dělali jste někdy obrázky z korálků? Vytváří se tak, že jednotlivé korálky vsazujete do předem připravené formy s důlky. Ačkoliv se nejedná o trvalé dílo, můžete s použitím lepidla vytvořit obrázek, který si později vystavíte na polici.

Malování podle čísel

Chtěly by vaše děti malovat jako zkušení umělci, ale jejich ruce ještě takovou práci zkrátka nezvládají? Kupte jim sadu pro malování podle čísel. Jedná se o předpřipravené obrazy, jejichž části jsou očíslovány, a k nim je připojená i legenda, tedy které číslo vyžaduje jakou barvu. S touto pomůckou mohou i vaše děti vytvořit dokonalá umělecká díla, která si rádi pověsíte třeba i v obývacím pokoji.