Někdy není peněz dost

Možná si aspoň v hrubých rysech dokážete představit, jaký je asi život lidí, kteří se ocitli v chudobě. A i když jste skutečnou realitu života takových lidí nikdy na vlastní kůži neokusili, určitě mi dáte za pravdu, že byste se kdykoliv bez takové zkušenosti ochotně obešli. Ovšem navzdory tomu, že ani my, ani nikdo jiný zchudnout nechceme, se tak nejednou stane. Někdo z jakéhokoliv důvodu nevydělá tolik, kolik by potřeboval, někoho zaskočí výdaje přesahující jeho finanční možnosti, a rázem jde člověk ke dnu. A nemá-li ani úspory, ani nějakého štědrého mecenáše, který by ho podržel nad vodou, může se skutečně propadnout třeba i až na úplné dno.

mince v hrsti

A co si má někdo takový (a jednoho dne třeba i my sami) počít, pokud už mu začne takové nebezpečí chudoby hrozit? Někdo takový se musí pochopitelně postarat především o to, aby zase co nejdříve dostatek finančních prostředků měl. A jakkoliv mu může připadat podobná myšlenka jako nerealizovatelná, dá se toho skutečně dosáhnout.

I kdyby si člověk dost nevydělal a neměl ani našetřeno, nemusí žít chudě. Může si přece také vzít půjčku a půjčenými penězi hradit své výdaje do doby, než si dá své věci zase do pořádku. Ovšem má-li se toho dosáhnout, je třeba vědět, koho v tísni o takovou půjčku požádat. Ony jsou totiž u nás jak finanční instituce, které poskytují podobnou pomoc ochotně, tak i ty, od nichž se dá sotva nějaká ta koruna očekávat. Záleží totiž na tom, jaké záruky vrácení půjčených peněz si která z finančních institucí žádá, co od zájemců o půjčení si očekává.

mince v peněžence

Zatímco jsou bankovní půjčky provázeny celou řadou přísných a pevně daných pravidel, jimž jen tak někdo nedokáže vyhovět, je tu třeba i nebankovní hypotéka FAHD, kterou může mít pro změnu kdekdo. Přesněji každý, kdo se dokáže za takovou hypotéku zaručit zástavou nemovitosti a má z čeho splácet. A takových lidí je u nás mnoho.