Co zabalit dítěti na tábor

Takže je to poprvé, kdy se vaše dítě chystá odjet někam bez rodičů. První tábor je vlastně takovým prvním krůčkem k samostatnosti. Nyní už za ním nebude stát vždy připravená maminka, nebo rozmazlující babička. Proto je důležité ujistit se, že mu nebude nic chybět. Jistě jste dostali nějaký seznam s tím, co dítěti sbalit. Víte tedy, zda má sebou mít kostým, spacák, či oblíbenou plyšovou hračku, a jakž takž tušíte, kolik oblečení bude potřebovat. Nyní je však čas, abyste si uvědomili něco dalšího. Každé dítě je jedinečné, a má své vlastní potřeby. Vy to své znáte nejlépe, a tak se musíte do jisté míry řídit i informacemi, které o něm máte.

stanování v horách

Oblečení

Dávat dítěti krásné, nové oblečení na tábor, je zkrátka nesmysl, jelikož většina táborů se odehrává v přírodě, a dítě by tak mohlo své oblečení snadno zničit, či nenávratně ušpinit. Stejně tak však jistě nechcete, aby si hned první den mezi cizími lidmi obléklo proděravělé tepláky, a ani s prošlapanými botami, které mají to nejlepší za sebou, nejspíš parádu neudělá. Ačkoliv to není tak očividné, i děti jsou někdy povrchní, a mají tendenci vylučovat z kolektivu ty, kteří nezapadají. Nachystejte mu tedy čisté, hezké oblečení, u kterého vás však nezamrzí, když si jej zničí. 

Co by mělo mít do zásoby, jsou pak ponožky, protože v lese snadno šlápne do kaluže, nebo si je propotí. Dále také nezapomeňte na náhradní pokrývku hlavy, to kdyby si tu svoji ztratilo. A ačkoliv je léto, určitě je dobré, aby mělo i nějaké teplé oblečení pro případ chladných večerů.

malí táborníci

Pohodlí

Nezapomínejte ani na to, aby se dítě cítilo pohodlně. Ve stanu jistě využije polštářek, večer zase ocení repelent proti komárům.

Bezpečí

Většina dětí si na tábor vozí baterky, to kvůli nočním výletům. Náhradní baterka také není od věci, kdyby se mu jeho rozbila, či ztratila. Dále pak ochrana proti klíšťatům, kterých bývá v přírodě hodně. Ačkoliv vedoucí tábora moc nemusí, když si s sebou děti vozí mobily, není od věci vybavit dítě chytrými hodinkami, aby se s vámi mohlo kdykoliv spojit, a vy tak měli jistotu, že se mu daří.