Ten pravý čas nachystat se na léto. Co vás čeká, aby bylo léto ideální?

Pokud chcete zobat

Jestli máte rádi bio kvalitu, není nad to si vypěstovat vlastní ovoce nebo zeleninu. Jestli jste někdy ochutnali plody z vlastní zahrádky, víte, že se chuť domácích plodů s kupovanou zeleninou či ovocem nedá srovnat. A pokud si říkáte, že na pěstování nemáte buňky, že vám doma zahyne i kaktus, nebojte se. Některé druhy zeleniny nebo ovoce nejsou vůbec náročné.
bio_zelenina

Mezi oblíbené patří hokaido nebo cuketa, o které se nemusíte starat vůbec. Daří se jim nejlépe někde u kompostu. Maliny či ostružiny jsou také velmi nenáročné, stačí je čas od času zalít, když je sucho. Mrkev, ředkvičky nebo například petržel a hrášek taky nejsou obtížné na pěstování. Jen je musíte dostatečně zalévat, než vyrazí ze země. Tak do které zeleniny nebo ovoce se letos pustíte vy?

Odpočinek v pohodlí

Pokud jste pořídili zahradní nábytek, určitě by se na něj hodily sedáky. Jsou příjemné, měkké. Jenže těch peněz! Neházejte flintu do žita. Možná máte doma starší polštáře, které se věřte nebo ne, dají přešít na pohodlné sedáky. A nemusíte být zrovna švadlena.

zahradní_nábytek

Pokud vám i kupovaný zahradní nábytek připadá příliš drahý, můžete pořídit buď z druhé ruky, nebo si vyrobit vlastní například z palet. Inspiraci najdete na internetu nebo v kutilských časopisech.

Příprava na parné dny

Možná nebude úplné teplo, ale každé léto nám nabídne několik tropických dní, v kterých se rádi osvěžíme. A pokud nechcete utrácet za vstupné na koupaliště, můžete si vytvořit osvěžení na vlastní zahradě. Nejlepší je samozřejmě bazén, ale chápu, že pořízení i udržování vody není levná záležitost. Možná vám bohatě postačí menší vířivka, která se dá pořídit poměrně levně hlavně na konci sezony. Ještě o něco méně finančně náročná je solární sprcha. Voda nebude díky solárnímu ohřevu úplně ledová a pro osvěžení je sprcha skvělou variantou. Instalaci zvládne opravdu každý, důležité je vybrat vhodné místo, kde bude svítit sluníčko a zároveň na vás sousedi neuvidí, když se budete chtít osprchovat bez plavek.