Schůdky a schůdečky

Jistěže bude mezi těmi do sklepa a těmi do patra patřičný rozdíl. Dříve se to „nahoru“ nějak moc nestavělo, jenže s přibývajícími léty se to už bez patra neobešlo a schody si získávaly další a další kupce nebo zájemce o ně.

Což stavebníci vítali s velkou radostí a myslím, že dodnes nejsou bez práce.

Schodišť jako takových je spousta druhů a nelze je zde rozebírat, protože to by bylo na dalších zhruba padesát článků. Nám půjde jen o tu část, kam šlapeme.

Je jasné, že povrch toho, co je na každém schodu musí být hezký. Budeme na to koukat celý život. Ale ono nestačí jen aby to bylo hezké na pohled, musí to být i bezpečné. Což se týká nejen nášlapných ploch, ale i zábradlí. O něm tu však řeč dnes nebude.

schodiště

Ocelové schodiště s dřevěnými nášlapy může být velice výborné řešení. Pro hovoří snad nekonečná životnost oceli a krása dřeva. Tyto dva prvky jsou vhodně skloubeny a spolu tvoří velmi estetický celek, který může sloužit klidně jak schodům v domě, tak schodům do sklepa. Ale v domě jim to bude slušet jistě více.

Firma, který tento výrobek nabízí zvolila dobře. Kvalitní ocel zajišťuje pevnost a stabilitu, takže nehrozí ani po spoustě let jejich propadnutí. Možná snad, kdyby byly venku, byly by třeba nějaké údržbařské práce. To znamená, pokud jste je tedy dali ven, občasné očištěný možných míst, kde by mohla být rez a nové natření proti ní.

točité schodiště

Vevnitř takovému schodišti nehrozí naprosto nic. Z domu bude časem ruina, ale schody budou stát pevně jako přibité.

Dřevěná nášlapná místa budou potřebovat jen klasickou údržbu, to znamená občas přejet hadrem. Pokud budete volit lesklý povrch, tak bude možná za spoustu let třeba zkontrolovat lak a popřípadě opravit poškozená místa. Takže vidíme, že si takové schody můžeme pořídit bez větších starostí. Proto neváhejte s jejich koupí, aby se na vás dostalo a raději si je zde ihned objednejte.