Kolik kdo opravdu dostane?

Nikdo ze zaměstnanců pochopitelně nechce a také nebude pracovat pro nějakého zaměstnavatele zadarmo. Zaměstnání je od toho, aby si jím každý přišel na peníze, jež jsou pro něj nezbytné vzhledem k nutnosti hradit životní náklady, a kdyby tak nebylo jisté, že si tu člověk přijde na své, těžko by se někdo nechal přimět k tomu, aby takovou nejasnou nabídku vzal.

peněz jako smetí

Každý ze zaměstnanců tak nejen má předem vědět, kolik mu firma dá, ale obvykle to i ví. Jenže ví právě jenom to, co zaznělo. Ví, kolik jeho zaměstnavatel vynaloží peněz na mzdu dotyčného. Jenže už se obvykle nedozví, kolik z takových peněz skutečně až k zaměstnanci dorazí. Ne proto, že by tu zaměstnavatelé šidili, ale proto, že se jimi vydávaná hrubá mzda musí nejprve příslušně zdanit. Musí se z ní odvést daň z příjmů a zdravotní a sociální pojištění, a to onu mzdu třeba i významně sníží. A z hrubé mzdy, jež by se zaměstnanci líbila, se tak stává mzda čistá, jež už ani zdaleka tak dobře vypadat nemusí a také nevypadá. A to klidně ani tehdy, když se využije kdejaká potenciálně možná sleva na dani.

košík mincí

A jak zabránit zklamání, jež by mohlo z rozdílu mezi hrubou a čistou mzdou pramenit? Jedině tak, že si to zaměstnanec včas sám přepočítá, aby věděl, co ho čeká a nemine. A naštěstí existuje i internetová kalkulačka, jež si s podobnými počty hravě poradí.

Ať už se přepočítává hrubá mzda na čistou nebo naopak, u něčeho takového jako ona kalkulačka hrubá čistá mzda Kalkulačka čisté mzdy není žádným problémem. Tato kalkulačka to komukoliv kdykoliv přepočítá, a to pochopitelně zadarmo a rychle, což lze považovat za dokonalou službu. Protože to umožní se správně rozhodnout v otázce, zda takto placenou práci přijmout nebo odmítnout.

Nikdo tak nemusí s vidinou pouhé hrubé mzdy čekat na to, až nakonec dostane výplatu, aby zjistil, zda mu to bude vyhovovat nebo ne.