Můžeme očekávat nedostatek elektro spotřebičů?

Ať už se nám doma rozbije jakýkoliv spotřebič, není problém zakoupit jiný, jenže brzy tomu tak možná nebude! Upřímně, my lidé jsme zhýčkaní dnešní dobou, regály v obchodech jsou narvané k prasknutí a my jsme zvyklí, že máme z čeho vybírat, potažmo od potravin, oblečení, hygieny, nábytku, až po různé elektrospotřebiče.

nákup v obchodě

Návštěva obchodu se spotřebiči nabízí široký výběr produktů, od nejlevnějších po nejdražší, od různých výrobců a značek. Není tedy problém, že když nám odejde například lednice, běžet koupit ihned novou, protože je jich na trhu dostatek a s cenou taky není potíž, nabízejí se nám levné tudíž snadno dostupné.

Lidé rychle zapomněli na dobu, kdy na některé elektro produkty čekali i půl roku až rok, zkrátka dokud nebyli k prodeji. Dříve byla takzvaná čekací listina, kde jste se museli zapsat a poté čekat, až bude spotřebič dostupný, tedy něco jako tuzex. Zdá se vám to jako nesmysl? Zeptejte se rodičů, popřípadě prarodičů, jak to kdysi bylo, určitě rádi zavzpomínají na starou dobu.

Zatím nepociťujete, že se k něčemu takovému pomalu a jistě vracíme, ale co nevidět si toho jistě všimnete!

kuchyň s lednicí

Z obchodu pomalu mizí levnější elektro spotřebiče a v blízké době pravděpodobně nebudou dostupné, protože do takového pomocníka je při výrobě potřeba mikro čipů, a těch začíná ubývat, proto mají přednost dražší produkty, do kterých je čipů také třeba. Takže, pokud vám doma funguje nějaký ten spotřebič z posledních sil, neváhejte s koupí, protože později si pěkně připlatíte anebo si na daný produkt počkáte, dokud nebude k mání.

Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá! Můžeme poděkovat částečně pandemii a velkému zdražování.

Třeba se výroba čipů rozšíří a takové krizi se vyhneme, ale kdo ví, odpověď je ve hvězdách. Jistota je jistota, a tak za nás raději s koupí neotálejte. Elektru zdar!