Co vám zaručeně pomůže při bolestivé menstruaci? Nemusíte vždy sáhnout po lécích!

Menstruace dokáže ženám hodně znepříjemnit život. Pokud trpíte bolestmi i výkyvy nálad během svých dnů, musíte si umět pomoci. Jak na to, co pomůže? 

Co vám zaručeně pomůže při bolestivé menstruaci? Nemusíte vždy sáhnout po lécích! 

Křeče, nafouklé břicho, ale i špatná nálada, to všechno dokáže ženu během prvních dnů menstruace pořádně vykolejit. Zejména pak bolesti mohou být někdy tak silné, že se žena ocitne v úzkých a je zcela vyřazena z normálního denního koloběhu. Během začínající menstruace, kdy jsou bolesti nejsilnější, je třeba řádně odpočívat, ale od bolesti si musíte umět i pomoci. Mohou zabrat běžně dostupné léky, ale pomáhají i bylinky a jiné triky. Co můžete zkusit, když vás menstruace začne trápit? 

bolestivá menstruace

Nejlepší bylinky na menstruaci

Dříve si ženy ani jinak, než bylinkami nemohly vypomoci. A bylinky mohou pomoci i vám. Pokud je však menstruace tak bolestivá, že nedokážete ani vstát z postele nebo jsou běžné věci obtížně vykonavatelné, je lepší se poradit s lékařem. Některé procento žen má problémy opakovaně a pomáhá například nasazení hormonální antikoncepce. Ženy, které antikoncepci berou, mají obvykle mírnější a slabší menstruaci. I tohle tedy můžete zvážit. 

Co se týče bylinek, vsaďte na třezalku, heřmánek, řebříček, kontryhel nebo jetel. Je také možné sehnat v prodejnách se zdravou výživou nebo lékárnách speciálně namíchané bylinkové směsi vhodné na ženské obtíže. Bylinky můžete spařit a pít jako čaj, heřmánek je možné i dochutit medem či citronem, můžete si ale dopřát i bylinné koupele, které také velmi uleví od všech obtíží. 

menstruační pomůcky

Hlavně být v klidu 

Kromě pomoci od bolesti se ale zaměřte i na to, jak se cítíte. Při menstruaci trpí změnami téměř všechny ženy, je třeba být tedy psychicky v pohodě. Zkuste se rozptýlit, odpočívejte nebo meditujte. Stres vám jen přidělá více starostí. Snažte se i hodně spát a co nejvíce relaxujte. Tohle všechno je velmi důležité, první dny menstruace pak překonáte mnohem rychleji. Je vhodné zaměřit se i na vhodný jídelníček, v tomto období jsou důležité zejména vitamíny. 

Bohužel menstruace je součástí života každé ženy, je třeba tedy podniknout vždy všechno proto, aby toto období bylo co nejméně náročné.