Jak se řeší únik vody v podlahovém vytápění


Podlahové topení je fantastický vynález, který se začal výrazněji objevovat na veřejnosti již v období socialismu. Tehdy šlo spíše o první vlaštovky a tehdy se také muselo počítat a s tím, že v případě závady, například praskliny v potrubí, přijedou instalatéři a začne se bourat podlaha sbíječkou či majzlíkem. Vyhledat unikající vodu v tomto systému nebývalo snadné, protože voda se z praskliny začala ihned rozlévat do okolí, a kde se nachází místo defektu, se muselo pouze odhadnout. Někdy se mohlo stát, že se kvůli tomu musel vybourat beton z poloviny obýváku, vystěhovat všechen nábytek, srolovat a zakrýt koberec a byt se měnil postupně ve staveniště. A o takovouto paseku nikdo nestojí, a tak se nelze divit, že lidé od tohoto řešení ustupovali, a že raději vsadili na klasické radiátory.

topný systém

Dnes si ovšem topení v podlaze můžete dopřát bez starostí ohledně defektů, jestliže totiž dojde k úniku vody, instalatéři využívají moderních postupů s formovacím plynem a žádný beton nemusíte bourat. Místo úniku se zjistí s neobyčejnou přesností a pak už jen stačí odebrat krytinu z podlahy přímo v místě závady, takže to není žádná katastrofa s bytem plným sutin a prachu.

radiátor ústředního topení

A proč si vlastně topení v podlaze pořídit? Za prvé vám jej může nainstalovat instalatérská firma, která zároveň provádí vyhledávání https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%25C3%25A1vada úniků vody, takže máte jakousi pojistku v případě technických problémů.

Za druhé je to výhodný systém kvůli úspoře financí za vytápění, protože místnosti zbytečně nepřetápíte, abyste měli teplo i u země. Jakmile se teplo šíří od podlahy v celém obytném prostoru, je zde rovnoměrně rozložené a výrazně to mění bytový komfort k lepšímu. A za třetí – teplo na bosá chodidla je tak příjemné, že bychom jej mohli přirovnat k masérskému úkonu reflexní terapie, a jak známo, masáže chodidel mívají skutečně překvapivě působivé výsledky.