Jak na bolest, když si pěstujete zdravý životní styl? Přírodní cestou a bez prášků!

S bolestí se pracuje jenom velmi obtížně. Většinou nejsme schopni se soustředit, naše pracovní morálka klesá, a s tím samozřejmě i touha být výkonní a pracovití.
–          Alternativy hledá spousta lidí

Je pravda, že vědci nám nabízejí spoustu způsobů, jak bolest uměle zmírnit. Nabízejí nám různé léky, prášky a pilulky, doplňky stravy a podobné chemikálie.

tablety

–          Někdy to bez prášků nejde
Pokud prostě potřebujeme podat maximální výkon, pokud nás naše děti potřebují nebo máme frmol v práci, případně pokud například víme, že je bolest hlavy z nemoci, je jistě lepší si prášky skutečně vzít. Ovšem pokud se jedná o bolest z přepracování nebo z neustálého hledění do obrazovky monitoru, je možné se proti tomu bránit i jinak.

Zasmějte se

Nejlepší lék na jakoukoliv nemoc je smích, to vám poví každé dítě. Pusťte si komediální rodinný film, u kterého nemusíte přemýšlet ani svůj mozek na něco extrémně soustředit. Podle australských vědců smích dokáže navýšit hranici, na které cítíme bolest, a také úspěšně odvést naši pozornost.

Snažte se zaměstnat a odvést svou pozornost

Podle výzkumu, který proběhl loni ve Švédsku, je možné, že čím více se na bolest soustředíme, tím je bolest intenzivnější, rušivější a větší, dalekosáhlejší.

–          Zavolejte svým přátelům a vyjděte si s nimi
–          Pusťte si film nebo televizi a odveďte svou pozornost
–          Zkuste si číst, pokud vás nebolí oči od soustředění (tupá bolest nad kořenem nosu uprostřed čela)

ruce

Podle některých výzkumů je možné, že pokud jste dlouho sami bez společnosti, můžete cítit větší bolest, jelikož je většinou podporována psychickým osaměním. Zkuste proto vyrazit ven, zavolat svým kamarádům nebo rodině, nebo jenom tak vyrazit na procházku, kde budete mít pocit, že jste mezi lidmi.
Mexická studie tvrdí, že pomůže masáž
Bolest hlavy může často být od krční páteře. Zajděte si na masáž a nechte šikovné ruce, aby dělaly, co umí.