Co je to maca a jaké má účinky? Posilujte své zdraví s tímto zázračným kořenem!

Maca se řadí nejen mezi afrodiziaka, ale její kořen obsahuje i celou řadu cenných živin, takže našemu zdraví prospívá několikanásobně. Víte, jak macu používat?

Co je to maca a jaké má účinky? Posilujte své zdraví s tímto zázračným kořenem!

Maca peruánská je velmi stará rostlina, která prospívá našemu zdraví. Jako rostlina je velmi odolná a roste v opravdu nehostinných podmínkách, známá je pak již tisíce let. Původně se používala jako potravina, ale netrvalo dlouho a zjistilo se, jaké blahodárné účinky na lidský organismus má. Dnes je maca používána zejména jako výborné přírodní afrodiziakum, ale také umí vyléčit řadu nemocí, posiluje organismus a v oblibě ji mají i sportovci. Jak ji můžete užívat a proč byste ji měli vlastně vůbec užívat? Určitě vás její účinky nadchnou.

maca do jídel

Co v jejím kořenu najdeme?
Kořen macy je velmi bohatý na nejrůznější živiny, ale i vitamíny. Obsahuje zejména vitamíny C, E nebo dále vitamíny B1, B2 a B6. Ale to není určitě všechno, kořen macy je bohatý i na další látky, i na aminokyseliny nebo na vlákninu, uhlovodany, třísloviny, vápník, zinek, železo, draslík a také na steroly. Díky tomu, kolik prospěšných látek obsahuje, má i široké spektrum účinků. Kořen macy může mít i různé barvy, setkat se můžete s bílým, žlutým, fialovým, červeným nebo narůžovělým kořenem.

A s čím vším pomůže? Především jde o přírodní afrodiziakum, dále pomáhá růstu svalů, a proto mají kořen macy v oblibě sportovci. Dále ale zlepšuje plodnost, odolnost organismu a podporuje celkovou vitalitu. Doporučuje se i ženám, které jdou do menopauzy nebo ženám na úpravu menstruačního cyklu.

posilujte zdraví

V jaké formě ji známe?

Původně se maca vařila a konzumovala jako jídlo nebo se do jídla přidávala, dnes ji známe zejména ve formě prášku nebo tablet. Kořen se nasuší a následně rozemele na prášek. Z rozemletého prášku vznikají tablety maca https://www.erectmax.cz/blog/maca-tablety/. Tablety se samozřejmě velmi dobře a pohodlně užívají, namletý prášek ale lze také velmi jednoduše konzumovat a to zejména tím, že se přidává do jídla, do kaší nebo jogurtů a ovocných nápojů.

Zkuste sílu macy i vy a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.