8 důvodů, proč musíte navštívit Chorvatsko

1. Chorvatsko má jedno z nejčistších moří v Evropě. Spousta pláží získala osvědčení o kvalitě a čistotě vody. Některá místa v Chorvatsku jsou i z tohoto důvodu ideálním místem k potápění.

2. Množství krásných a čistých pláží. Pláže v Chorvatsku jsou povětšinou oblázkové, což někomu může vadit, ale pravda je, že je to jeden z důvodů, proč je chorvatské moře tak čisté. Chorvatské pláže jsou opakovaně udržovány, uklízeny a málokdy se vám stane, že narazíte na nehezkou znečištěnou pláž.

moře

3. V Chorvatsku nebudete mít problém se domluvit, i když neovládáte jiný jazyk než češtinu. Chorvaté jsou na příval českých turistů zvyklí a už vědí, jak se s vámi domluvit. Spousta z nich také ovládá základy češtiny.

4. Spousta možností ubytování. V Chorvatsku najdete ubytování v každé cenové kategorii. Jsou tu široké možnosti kempů, obytných vozů, apartmánů, penzionů i luxusních hotelů. Dokonce máte možnost si tu zakoupit vlastní prostor, třeba skrze prodej bytu Chorvatsku Na Jadranu.

5. Skvělá chorvatská kuchyně. Jestli si myslíte, že chorvatská kuchyně není ničím zajímavá, velmi se pletete. Máte tu jedinečnou možnost ochutnat skvělá tradiční jídla, včetně chorvatských sýrů, skvělých pálenek, masových pokrmů i dezertů.

6. Široké možnosti, co můžete navštívit. V Chorvatsku nemusíte zůstávat na jednom místě, ale můžete ho klidně procestovat celé křížem krážem. Každé město nabízí spoustu turistických atrakcí, památek a podobně.

chorvatsko

7. Příroda. V Chorvatsku je nádherná příroda, která přímo láká na výlety a turistické procházky. Ukázka nádherné přírody je například v národním parku Plitvická jezera, která rozhodně stojí za vaši návštěvu.

8. Chorvatsko je pro Čechy jednou z nejbližších možných dovolenkových destinací, kde je moře. Vzdálenost je srovnatelná s Itálií. Záleží, z jakého koutu republiky jedete a kam se chystáte zamířit v rámci země.