Vraťte vašemu vztahu jiskru!

Je naprosto normální, že se v dlouhodobém vztahu objeví po čase určitý druh stereotypu. Spoustu z nás to má spojeno s něčím negativním, což nutně nemusí být pravda. Některé páry si po čase zvyknou na svou určitou rutinu, která jim oběma vyhovuje. Například zvyk, že pokaždé když partner přijde z práce, půjdete se s ním přivítat ke dveřím. Nebo to, že vás každé ráno váš partner očekává s čerstvě připravenou kávou. Jsou to naprosto malé věci, která však dělají váš vztah jedinečný a dokonalým právě pro vás.

polibek při západu slunce

Horší případ je, když se pro vás stereotyp stane ubíjející nudou. Situace, kdy máte pocit, že všechny dne jsou stejné. Pro někoho to rovněž může být pocit, že si již nemá s partnerem co říct. Toto je většinou cesta do záhuby pro váš vztah a je zapotřebí na něm urychleně začít pracovat. Nezoufejte, žádný vztah není dokonalý jen sám o sobě. Každý pár si po čase projde určitou krizí. Pokud ji překonáte, váš vztah se tím jen posílí. Důležité je se z této situace poučit a vzít si z ní co nejvíce, tak aby se v budoucnu již neopakovala.

Nedostatek komunikace

Tento problém trápí spoustu párů. Někdy může být opravdu těžké vyjádřit, co vlastně cítíme, tak aby to partner pochopil tím správným způsobem. Bez dialogu však není možné začít na vztahu mezi vámi pracovat a začít jej zlepšovat. Z tohoto důvodu je vhodné zvážit pomoc odborníka. Poradce z manželské poradny praha vám může pomoci se s touto situací účinně vypořádat. Třetí nezaujatý člověk, který má mnohaleté zkušenosti v tomto oboru, vám a vašemu partnerovi pomůže navázat znovu konverzaci.

pár v obětí

Nový společný koníček

Pokud se z vašeho vztahu vytratila jiskra, pak může být nové společné hobby dobrým řešením. Jistě vyberete nějakou činnost, jež bude zábavná pro vás oba. Vyzkoušejte společně například lekce boxu nebo se přihlaste do kurzu vaření. Nová činnost vnese do vašeho vztahu nová dobrodružství a jistě si užijete spoustu legrace.