Stěhování s dodávkou z Prahy 4 vás může vyjít levněji, než se stěhovací firmou

Čeká vás v dohledné době stěhování a rádi byste ušetřili? V dnešní době je to poměrně snadné, lze využít služeb půjčoven větších vozidel typu dodávek a přestěhovat tímto způsobem celý byt.

ruka na volantu

Jak se v poklidu přestěhovat i bez stěhovací firmy

Udělejte si čas – nedostatek času je bohužel specifickým jevem moderní uspěchané doby, ale přiznejme si, že si ty problémy s nedostatkem času mnohdy děláme sami nevhodným rozhodováním a systémem priorit. Pokud plánujete stěhování většího rozsahu, zaměřte se na něj s maximálním úsilím a nespěchejte. V klidu se posaďte do měkkého křesla, uvařte si svůj oblíbený nápoj, odložte mobil, notebook nebo tablet, vezměte do ruky obyčejný poznámkový blok a tužkou si poznamenávejte všechny podrobnosti. Poznámky na papíře mají větší váhu, než záznamy v elektronické podobě, je to přehlednější a hlavně neriskujete výpadek systému a ztrátu dat.

krajina se silnicí

Zapisujte si všechno, co vás napadne. Budete potřebovat někoho spolehlivého k ruce, aby pomáhal s nošením věcí a případně vás vystřídal v řízení auta. V předstihu byste také měli rezervovat vůz k pronájmu z půjčovny dodávek Praha 4, můžete využít i tažného zařízení a pronájmu přívěsu – to záleží hlavně na objemu stěhovaných věcí a počtu jízd a vzdálenosti, na kterou se stěhujete – čím delší vzdálenost a čím více jízd, tím spíše se vyplatí pronajmout i přívěs a podniknout třeba jen jednu jízdu.

Balicí a výplňový materiál – nespoléhejte se jen na shánění prázdných krabic po supermarketech, je to zdlouhavé a ne vždy máte k ruce krabice pevné a dostatečně velké. Dnes je možné krabice zakoupit ve specializovaných obchodech, kde opatříte i bublinkovou fólii a tenkou flexi fólii na nábytek a spotřebiče. Bublinková fólie je univerzální a víceúčelový materiál pro zabalení takříkajíc všeho, co máte doma, od kuchyňských talířů až po svítidla a pokojové rostliny.