Přeprava ve výrobě elektronických zařízení

Masová výroba je v současné době výhodným řešením pro výrobu elektronických zařízení. Vyrábějí se počítačové sestavy, notebooky nebo tiskárny. Taková výroba vyžaduje velké nároky na ochranu elektronických součástek, technologii, přepravu a uskladnění materiálu. Při výrobě elektroniky je důležité eliminovat elektrostatický výboj. Všechny materiály, které jsou ve styku s elektronickými komponenty, musí být ESD – Electrostatic Discharge neboli antistatické. Elektrický výboj, vzniká při tření, oddělování, řezání nebo rolování materiálu. K poškození elektronických komponentů stačí velmi malý elektrický výboj a je nenávratně zničen.

vysmátý muž

Přepravky a přepravní kontejnery musí tedy nést vlastnost a označení ESD. Společnost Schoeller Allibert vyrábí plastové ESD přepravky všech tvarů a velikostí. V sortimentu také naleznete palety a vozíky. Ve výrobě elektroniky pro zdravotní ústavy a jiné zdraví zabezpečující přístroje, je navíc kladen důraz na antibakteriální vlastnosti přepravního materiálu. Společnost Scholler Allibert proto vyvinula řadu výrobků s označením Purity, které zabraňují množení bakterií a plísní při manipulaci s komponenty při výrobě. Tyto přepravky je možné omývat při teplotě až 80°C, jsou bezpečné pro potraviny a plně recyklovatelné.

software

Společnost Scholler Allibert se svou řadou Circuline zpracovává reycklovaný plast a tím snižuje spotřebu čistého plastu pro výrobu přepravek. Obaly společnosti Scholler Allibert vlastní UN certifikát, který zaručuje bezpečnost přepravy po silnici, po moři nebo letecky. Díky certifikaci je tak možné přepravovat nové nebo vyřazené Li-lon baterie. V nabídce jsou přepravky od nejmenších po obrovské a jsou nezničitelné. Pro dokonalé přepravování a sledování komponentů v rámci výrobní firmy, nabízí společnost Scholler Alliber technologii SmartLink. Na portál SmartLink je možné evidovat veškerý majetek pomocí čárového kódu a sledovat jeho pohyb. Tímto se zvýší dohledatelnost majetku a sníží míra krádeží ve firmě.