Mobilní dřevostavba se může stát vaším domovem

Konečně ve svém

Možná jste zaregistrovali informaci, že v západní Evropě využívá mnohem více obyvatel nájemní bydlení, a že hlavním důvodem nemusí být vysoká pořizovací cena bytů, ale také hmotná nezávislost a možnost častěji měnit své působiště. Těmto lidem pak odpadají starosti ohledně technického zabezpečení objektu, které spadá převážně na vrub pronajímatele.

posezení u pěkné knihy

Tato výhoda je však draze vykoupená dvěma základními úskalími:

Nic vám tam nepatří – jste stále jen v nájmu a pronajímatel se může rozhodnout dům či byt prodat, nebo se tam nastěhovat, zkrátka budete mít tři měsíce na to, abyste si sháněli nové bydlení. Může vám to kolidovat s lukrativním zaměstnáním, musíte objednávat stěhovací firmu a znovu si zvykat na nové prostředí. Lépe to snáší mladí lidé, ale čím jste starší, tím hůře se vám chce zas někam stěhovat. Nehledě na to, že žádné stěhování není zadarmo.

Vysoké náklady – každý měsíc vyplatíte na nájemném poměrně vysokou částku a jsou to peníze, které doslova a do písmene vyhodíte oknem. Uvědomte si, že jste v podstatě bezdomovci, zvláště pak v situaci, kdy nemáte na zaplacení nájmu z nejrůznějších důvodů.

kuchyňský dřez

Mobilní dřevostavby (celoročně obyvatelné a zateplené) jsou jednou z variant, jak si zajistit vlastní střechu nad hlavou, a jak snížit náklady na bydlení na minimum. V podstatě se vás tu netýkají stresové situace, závislé od toho, že nevíte, kdy vás váš pronajímatel „odepíše“, a jak dlouho na tomto místě můžete ještě bydlet. O svém štěstí tu rozhodujete jen vy sami.

Kam ji umístit

Zbývá rozhodnout o vhodném pozemku, kam mobilní dřevostavbu Top mobilní domy umístit. Někteří lidé to řeší tak, že tímto objektem nahradí stávající nevyhovující chatu, která je obyvatelná jen v teplých měsících roku, a tím pádem si nemusí zvykat na nové prostředí. Chatové oblasti jsou také pro bydlení ideální volbou, je tu klid a krásné prostředí, daleko od rušných měst, plných chaosu a stresu.